Магия, Колдовство, Целительство
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Перейти вниз

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ. Empty МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Сообщение  Admin Пт Фев 04, 2011 10:30 am

Молитва о детях

Отче Святый, Предвечный Боже, от Него же исходит всяк дар и всякое благо, Тебе прилежно молюся о чадех, яже дарова ми благость Твоя. Ты дал еси им бытие, оживотворил еси я душею бессмертною, оградил святым Крещением во еже жити им сообразно с волею Твоею и наследовати Царствие Небесное. Сохрани я в благодати Твоея до конца жизни их и освящай Твоею истиною, да святится в них имя Твое. Содействуй ми Твоею благодатию, дабы воспитал я во славу Твоего имени и в пользу ближним. Подаждь ми к сему потребные средства, терпение и силу. Господи! Просвящай я Светом Премудрости Твоея, да любят Тя всею душею и всем помышлением своим. Насади в сердцах их страх и отвращение от всякого беззакония, да будут непорочны в путях своих. Господи! Украси души их целомудрием, долготерпением и всякою честностию. Да всяка клевета, ложь и лесть будет мерзостна им. Окропи я росою благодати Твоея, да преуспевают в добродетели и святости, да возрастают в любви Твоей и в любви благочестивых человек. Ангел Хранитель да пребывает с ними всегда и соблюдает юность их от помышлений суетных, от прелестей и соблазнов мира сего и от всяких наветов лукаваго. Аще же когда и согрешат пред Тобою, не отврати лица Твоего от них, но буди им милостив, возбуди сокрушение в сердцах их и, по множеству щедрот Твоих, очисти согрешения их. Не лиши я и земных Твоих благ, но пошли им вся нужная во времени во приобретение блаженныя вечности. Сохрани я от всякия болезни, гнева и напасти, беды и скорби и осеняй Твоею милостию во вся дни живота их. Боже Благий! Еще молюся Ти. Даждь ми веселие и радость о чадех моих и сподоби мя предстати на Страшном Суде Твоем и с непостыдным дерзновением рещи: Се аз и чада моя яже ми дал еси, Господи, да купно с ними прославляя неизреченную Твою благость и вечную любовь, превозношу пресвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва от воздействия на детей злых духов Cвященномученику Киприану

О, святый угодниче Божий, священномучениче Киприане, скорый помощниче и молитвенниче всем, к тебе прибегающим. Приими от нас, недостойных, хваление наше и испроси нам у Господа Бога в немощех укрепление, в болезнех исцеление, в печалех утешение и всем вся полезная в жизни нашей. Вознеси ко Господу благомощную твою молитву, да оградит нас от падений греховных наших, да научит нас истинному покаянию, да избавит нас от пленения диавольскаго и всякаго действия духов нечистых и избавит от обидящих нас. Буди нам крепкий поборник на все враги видимые и невидимые. Во искушениях подаждь нам терпение и в час кончины нашея яви нам заступление от истязателей на воздушных мытарствах наших. Да водимыи тобою достигнем горняго Иерусалима и сподобимся в Небеснем Царствии со всеми святыми славити и воспевати пресвятое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

Молитва святых седми отроков о немощном и неспящем младенце

Боже великий, хвальный, непостижимый и неисповедимый, создавый человека рукою Твоею персть взем от земли, и образом Твоим почтивый его, Иисусе Христе, прежелаемое имя, со Безначальным Твоим Отцем и с Пресвятым, и Благим, и Животворящим Твоим Духом, явися в рабе Твоем (имя), и посети его душею и телом, умоляем от Преславныя Владычицы нашея Богородицы и Приснодевы Марии, святых Небесных Сил безплотных, честнаго славнаго Пророка, Предтечи и Крестителя Иоанна, святых славных и всехвальных апостол, иже во святых отец наших и вселенских великих учителей: Василия Великаго, Григория Богослова, Иоанна Златоустаго, Афанасия и Кирилла, Николая, иже в Мирех, Спиридона чудотворца и всех святых священноначальников: святого первомученика и архидиакона Стефана, святых славных и великомучеников Георгия Победоносца, Димитрия Мироточца, Феодора Стратилата и всех святых мучеников, преподобных и богоносных отец наших, Антония, Евфимия, Саввы Освященнаго, Феодосия, общих житий начальника, Онуфрия, Арсения, Афанасия Афонскаго и всех преподобных, святых исцелителей, безсребреников Космы и Дамиана, Кира и Иоанна, Пантелеймона и Ермолая, Сампсона и Диомида, Фалалея и Трифона и прочих, святаго (имя святого покровителя), и всех Твоих святых. И даждь ему сон упокоения, сон телесный здравия и спасения и живота, и крепость душевную и телесную: якоже посетил еси иногда Авимелеха, угодника Твоего, во храме Агриппове, и дал еси ему сон утешения, еже не видети падения Иерусалимова, и сего успивый сном питательным и паки сего воскресивый во едином мгновении времене, в славу Твоея благости. Но и святыя Твоя славныя седмь отроки, исповедники и свидетели Твоего явления показавый, во дни Декия царя и отступника: и сия успивый в вертепе на лета многи, яко младенцы согреваемыя в ложеснах матере своея, и никакоже претерпевшия тления, в похвалу и славу человеколюбия Твоего, и в показание и извещение нашего пакибытия и воскресения всех. Сам убо, Человеколюбче Царю, предстани и ныне наитием Святаго Твоего Духа, и посети раба Твоего, (имя), и даруй ему здравие, крепость и благомощие Твоею благостию, яко от Тебе есть всяко даяние благо и всяк дар совершен. Ты бо еси врач душ и телес наших, и Тебе славу, и благодарение, и поклонение возсылаем, со Безначальным Твоим Отцем, и Пресвятым и Благим и Животворящим Твоим Духом, ныне и присно и во веки веков, аминь.

Молитва Святому великомученику Георгию Победоносцу
о возвращении потерянных детей

Снятый, славный и всехвальный великомучениче Христов Георгие! Собрания во храме твоем и пред иконою твоею поклоняющийся людие молим тя, известный желания нашего ходатаю: моли с нами и о нас умоляемаго от своего благосердия Бога, да милостивно услышит нас просящих Его благостыню, и не оставит вся наша ко спасению и житию нуждная прошения, да укрепит же данною тебе благодатно во бранех православное воинство, и силы восстающих враг наших да низложит, да постыдятся и посрамятся, и дерзость их да сокрушится, и да уведят, яко мы имамы Божественную помощь; и всем в скорби и состоянии сущим многомощное яви твое заступление. Умоли Господа Бога, всея твари Создателя, избавити нас от вечнаго мучения, да всегда прославляем Отца и Сына, и Святаго Духа и твое исповедуем предстательство ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва о работе и занятии для детей

О, всехвальный святителю Христов и чудотворче Митрофане! Приими сие малое моление от нас грешных, к тебе прибегающих, и теплым твоим предстательством умоли Господа и Бога нашего, Иисуса Христа, яко да призрев на ны милостивно, подаст нам согрешений наших вольных и невольных прощение, и, по велицей Своей милости, избавит нас от бед, печалей, скорби и болезней душевных и телесных, обдержащих нас: да подаст земли плодоносив и вся на пользу настоящаго жития нашего потребная; да дарует нам скончати житие сие привременное в покаянии, и да сподобит нас, грешных и недостойных, Небеснаго Царствия Своего, во еже со всеми святыми славити Его безконечное милосердие, со Безначальным Его Отцем и Святым и Животворящим Его Духом, во веки веков. Аминь.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 1181
Дата регистрации : 2011-02-01

https://celitel.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ. Empty МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Сообщение  Admin Пт Фев 04, 2011 10:30 am

Молитва родителей о детях
Словами этой замечательной молитвы могут молиться родители о детях. Родительская молитва очень искренна и потому сильна. Она защищает детей наших от видимых и невидимых врагов, от всякой скверны и нечистоты.
«Господи Иисусе Христе, буди милость Твоя на детях моих
(имена), сохрани их под кровом Твоим, закрый от всякого лукавого
похотения, отжени от них всякого врага и супостата, отверзи им уши и очи сердечныя, даруй умиление и смирение сердцам их.
Господи, все мы создание Твое, пожалей детей моих (имена) и
обрати их на покаяние.
Спаси, Господи, и помилуй детей моих (имена), и просвети им ум
светом разума Евангелия Твоего и настави их на стезю заповедей
Твоих, и научи их, Спасе, творити волю Твою, яко ты сей Бог наш. Аминь».

Молитва матери о детях
«О Пресвятая Владычице Дево Богородице, спаси и сохрани под
кровом Твоим моих чад (имена), всех отроков, отроковиц и младенцев, крещенных и безымянных и во чреве матери носимых. Укрой их ризою Твоего материнства, соблюди их в страхе Божием и послушании родителям, умоли Господа моего и Сына Твоего, да дарует им полезное ко спасению их. Вручаю их Материнскому смотрению Твоему, яко Ты еси Божественный Покров рабам твоим».
«Матерь Божия, введи меня во образ Твоего небесного материнства. Уврачуй душевные и телесные раны чад моих (имена),
моими грехами нанесенные. Вручаю дитя мое всецело Господу моему
Иисусу Христу и Твоему, Пречистая, небесному покровителю. Аминь».

Молитва «Воздыхание матери о своих детях»
(Цитата из молитвы, полностью ее можно найти в молитвослове.)
«Судья Праведный, наказывающий детей за грехи родителей до третьего и четвертого рода, отврати такую кару от детей моих, не наказывай их за грехи мои; но окропи их росою благодати Твоей, да преуспеют в добродетели и святости, да возрастают во благоволении Твоем и в любви людей благочестивых...».

Молитва отца за детей
«Сладчайший Иисусе, Боже сердца моего! Ты даровал мне детей по
плоти, они Твои по душе; и мою и их души искупил Ты своею неоцененною Кровию; ради Крови Твоея Божественная умоляю Тебя, сладчайший мой Спаситель, благодатью Твоею прикоснись сердца детей моих (имена) и крестников моих (имена), огради их страхом Твоим божественным; удержи их от дурных наклонностей и привычек, направь их на светлый путь жизни, истины и добра.
Укрась жизнь их всем добрым и спасительным, устрой судьбу их, яко же Ты Сам хочеши, и спаси души их имиже веси судьбами! Господи, Боже Отцев наших! Детям моим (имена) и крестникам (имена) дай сердце правое, чтобы соблюдать заповеди Твои, откровения Твои и уставы Твои. И исполнять все это. Аминь».

Молитва Праведному Симеону Богоприимцу.
О здравии младенцев и сохранении их от опасности, о находящихся в заключении или в плену
«О великий угодниче Божий Богоприимче Симеоне! Предстоя
Престолу великаго Царя и Бога нашего Иисуса Христа, велие
дерзновение имаши к Нему, во объятиях твоих нашего ради спасения носитися изволившему. К тебе убо, яко многомощному предстателю и крепкому о нас молитвеннику, прибегаем мы, грешнии и недостойнии.
Моли благость Его, яко да отвратит от нас гнев Свой, праведно по
делам нашим на ны движимый, и презрев безчисленныя прегрешения
наша, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих
утвердит нас. Огради молитвами твоими в мире живот наш и во всем
благом благое поспешение испроси, вся яже к животу и благочестию потребная нам даруя. Якоже древле Великий Новгород явлением чудотворныя иконы твоея от губительства смертнаго избавил еси, тако и ныне нас и вся грады и веси страны нашея от всяких напастей и бед и напрасныя смерти предстательством твоим избави, и от всех враг видимых и невидимых покровом твоим защити. Яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте и, тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего. Ему же всякая слава подобает, со Отцем и Пресвятым Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь!"

Молитва Великомученику Никите.
При колдовском нападении на детей, и об исцелении от родимца
«О великий страстотерпче Христов и чудотворче, великомучениче
Никито! Припадающее ко святому и чудотворному образу твоему,
подвиги же и чудеса твоя и многое сострадание твое к людем
прославляющее, молим тя прилежно: яви нам смиренным и грешным
святое и многомощное твое заступление. Се бо, грех ради наших, не
имамы свободы чад Божиих, еже о потребах наших Господа и Владыку
нашего дерзновенно просити: но тебе молитвенника к Нему благоприятнаго предлагаем и о твоем предстательстве взываем:
испроси нам у Господа благопотребныя дары душам и телесем нашим:
веру правую, спасения надежду несумненную, любовь же ко всем нелицемерную, во искушениях мужество, в злостраданиях терпение, в
молитвах постоянство, душ и телес здравие, земли плодоносие,
воздуха благорастворение, житейских потреб довольство, мирное и благочестное на земли житие, христианскую жития кончину и добрых
ответ на страшнем суде Христове. И всем людем православным яви твое
святое заступление: болящия исцели, скорбящия утеши, бедствующим
помози.
Ей, угодниче Божий и мучениче долготерпеливый! Не забуди святую
обитель твою и вся живущия в ней и подвизающияся инокини же и мирския, но поспеши им во смирении и терпении носити иго Христово и
от всяких бед и искушений милостиво избави. Всех убо нас приведи в
тихое пристанище спасения и наследники сподоби быти пресветлаго
Царствия Христова святыми твоими молитвами: да славим и поем
великия щедроты Отца и Сына и Святаго Духа, в Троице славимаго и
поклоняемаго Бога, и твое святое заступление во веки веков. Аминь».
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 1181
Дата регистрации : 2011-02-01

https://celitel.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ. Empty МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Сообщение  Admin Пт Фев 04, 2011 10:31 am

Молитва святителю Иулиану Кеноманийскому.
От различных детских недугов
«Святителю отче Иулиание, нетлением честных мощей твоих и
многими благодеяниями, чудесно содеянными и содеваемыми тобою с верою к тебе притекающим, уверившееся, яко имаши велию благодать у Господа Бога нашего, всесмиренно припадаем и молимся тебе: Моли о нас Христа Бога нашего, да ниспослет всем, чтущим святую память твою и усердно к тебе прибегающим, богатыя милости Своя: да утвердит во святей Своей православной Церкви живый дух правыя веры и благочестия, дух ведения и любве, дух мира и радости о Духе Святе, да вси члены ея, чисты от мирских искушений и плотских похотей и злаго действия злых духов, духом и истиною поклоняются Ему и усердно пекутся о соблюдении заповедей его ко спасению душ свои Пастырем ея да даст святую ревность попечения о спасении людей, им вверенных, да неверующих просветят, неведущих наставят, сомневающихся вразумят и удостоверят, отпадших от православныя Церкве обратят в святые недра ея, верующих соблюдут в вере, грешных подвигнут к покаянию, кающихся утешат и укрепят в исправлении жизни, раскаявшихся и исправившихся утвердят в святости жизни: и
тако всех введут указанным от Него путем в уготованное вечное
царство святых Его. Ей святителю Божий, да устроиши молитвами
твоими вся благая душам и телесам нашим: да и мы прославим в душах и телесех наших Господа и Бога нашего, Иисуса Христа, Емуже со Отцем и Святым Духом слава и держава во веки веков. Аминь».

Молитва Преподобному Сергию Радонежскому.
О просвещении ума детей, помощи в учебе
«О священная главо, преподобне и богоносне отче наш Сергие,
молитвою твоею и верою и любовию, яже к Богу, и чистотою сердца еще на земли во обитель Пресвятыя Троицы душу твою устроивый, и ангельскаго общения и Пресвятыя Богородицы посещения сподобивыйся, и дар чудодейственныя благодати приемый, по отшествии же твоем от земных наипаче к Богу приближивыйся и небесныя силы приобщивыйся, но от нас духом любве твоея не отступивый, и честныя твоя мощи, яко сосуд благодати полный и преизливающийся, нам оставивый! Велие имея
дерзновение ко Всемилостивому Владыце, моли спасти рабы Его, сущей в тебе благодати Его верующия и к тебе с любовию притекающия.
Испроси нам от Великодаровитаго Бога нашего всякий дар, всем и
коемуждо благопотребен: веры непорочны соблюдение, градов наших утверждение, мира умирение, от глада и пагубы избавление, от нашествия иноплеменных сохранение, скорбящим утешение, недугующим исцеление, падшим возставление, заблуждающим на путь истины и спасения вовращение, подвизающимся укрепление, благоделающим в делех благих преспеяние и благословение, младенцем воспитание, юным наставление, неведущим вразумление, сиротам и вдовицам заступление, отходящим от сего временнаго жития к вечному благое уготовление и напутствие, отшедшим блаженное упокоение, и вся ны споспешествующими твоими молитвами сподоби в день страшнаго суда шуия части избавитися, десныя же страны общники бытии и блаженный оный глас Владыки Христа услышати: „Приидите, благословеннии Отца Моего, наследуйте уготованное вам Царствие от сложения мира“. Аминь».

Молитва праведному Иоанну Кронштадтскому.
О помощи в учебе, исцелении в любых недугах
«О великий угодниче Христов, святый праведный отче Иоанне
Кронштадтский, пастырю дивный, скорый помощниче и милостивый
предстателю! Вознося славословие Триединому Богу, ты молитвенно
взывал: Имя Тебе – Любовь: не отвергни меня, заблуждающагося. Имя Тебе – Сила: укрепи меня, изнемогающаго и падающаго. Имя Тебе – Свет: просвети душу мою, омраченную житейскими страстями. Имя Тебе – Мир: умири мятущуюся душу мою. Имя Тебе – Милость: не переставай миловать меня. Ныне благодарная твоему предстательству всероссийская паства молится тебе: христоименитый и праведный угодниче Божий! Любовию твоею озари нас, грешных и немощных, сподоби нас принести достойныя плоды покаяния и неосужденно причащатися Святых Христовых Тайн. Силою твоею веру в нас укрепи, в молитве поддержи, недуги и болезни исцели, от напастей, врагов видимых и невидимых избави. Светом лика твоего служителей и предстоятелей алтаря Христова на святыя подвиги пастырскаго делания подвигни, старость поддержи, святыни храмов и святыя обители озари!
Умири, чудотворче и провидче преизряднейший, народы страны нашея, благодатию и даром Святаго Духа избави от междоусобныя брани; расточенныя собери, прельщенныя обрати и совокупи Святей, Соборней и Апостольстей Церкви. Милостию твоею супружества в мире и единомыслии соблюди, монашествующим в делах благих преспеяние и благословение даруй, малодушныя утеши, страждущих от духов нечистых свободи, в нуждах и обстояниях сущих помилуй и всех нас на путь спасения настави.
Во Христе живый, отче наш Иоанне, приведи нас к Невечернему
Свету жизни вечныя, да сподобимся с тобою вечнаго блаженства,
хвалящее и превозносящее Бога во веки веков. Аминь».

Молитва Преподобным Ксенофонту и Марии.
О потерявшихся детях
«О святии Ксенофонте и Марие со чадами вашими Аркадием и
Иоанном! Се мы недостойнии и грешнии к вам усердно прибегаем и с
упованием крепким молимся: милостиво услышите ныне глас наш
молебный и потщитиеся на помощь нашу, и ныне любовь вашу к нам
явите благодатным действом богоприятных молитв ваших, низпошлите и нам великую и богатую милость Господню, да воспоем и прославим дивнаго во святых Своих Бога, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков».
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 1181
Дата регистрации : 2011-02-01

https://celitel.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ. Empty МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Сообщение  Admin Пт Фев 04, 2011 10:32 am

причины данного явления часто лежит глубоко спрятанным от нашего сознания, а помочь такому ребёнку можно и должно. Для этого бабушка должна помыть его в бане, а если такой возможности нет, то можно и в обычной ванне. При мытье читайте заговор:

Стану я, раба Божья (имя), благословясь,
Выйду, перекрестясь, из избы дверьми.
Из двора воротами, выйду я в чистое поле,
Помолюсь и поклонюсь на восточную сторону.
Под восточной стороной есть окиян-море.
На окиян-море ходит щука-бела,
зубы укладны.
Хвост булатный, поедает и пожирает
У раба (имя ребёнка) уроки и прикосы,
И грыжи, и баенные нечисти,
Чтоб ни в вечерю, ни на нову, ни на ветху
И ни на перекрою месяцу.
Во веки веков. Аминь.
Будьте, мои слова.
Замком замкнуты, ключом заперты.
Аминь.

Разрушить отрицательное энергоинформационное воздействие поможет сито или решето, умывая ребёнка через которое, скажите:


Как вода в решете не держится.
Так бы не держались на рабе Божием (имя)
Ни уроки, ни прикосы
Ни призоры, ни переполохи.
Аминь.

Бросьте уголёк в воду и прочитайте:


Как уголь-искра тухнет,
Так бы тухли притчи, уроки,
Прикосы, переполохи. Аминь.
Затем этой водой умойте ребёнка, три раза произнеся:
С утицы — водица,
С младенца — лихотица.
От кого взялось, тому передалось.
Кто с бедою корючею,
Тому слезою горючею.
После этого сварите вкрутую яйцо, очистите и катайте в области солнечного сплетения ребёнка одиннадцать раз по часовой стрелке и столько же — против. И так три раза, то есть всего шестьдесят шесть раз. Затем яйцо закопайте в землю или сожгите.

Этот оберег делает один из самых близких малышу людей — бабушка. Посадите ребёнка на стул, дайте в ручку иконку (любую, но лучше всего — именную). Встаньте у него за спиной, прикусите три раза волосы на головке и скажите:


Лиха беда, руки чужие.
Враги людские, языки злые
От раба нарождённого, покрещённого (имя),
Рукам неметь, врагам каменеть,
Языкам отниматься,
С лихой бедой не знаться.
Аминь.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 1181
Дата регистрации : 2011-02-01

https://celitel.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

МОЛИТВЫ О ЧАДАХ. Empty МОЛИТВЫ О ЧАДАХ.

Сообщение  Admin Пт Фев 04, 2011 10:34 am

Если ваш ребенок отбился от рук
Еще вчера ваш ребенок ходил за вами по пятам, слушая каждое ваше слово, а сегодня он - беглец из дома, груб, и вот вы уже замечаете, что ваше дитя крадет у вас, и не вы, а его друзья - авторитет ему. Торопитесь, действуйте, пока не поздно, ибо легко потерять дитя. Ступайте в церковь, поставьте двенадцать свечей Скорбящей матери, преклоните пред ней колени и помолитесь, а, вернувшись, домой, наговорите на святую воду, ту, что принесете из церкви в этот день. Уговорами или хитростью напоите, и умойте наговоренной святой водой своего ребенка. Наговор: 'Я ухожу в сорочке Богоматери, да осенят меня раны моего Бога, четыре короны неба - святой Иоанн, святой Евангелист, святой Лука, святой Матфей, святой Марк. Да сохранят они меня от мужчин и женщин, от свинца и железа, от стали, чтоб не могли они ни ранить, ни порезать, ни костей моих сломать, чтоб не могли мои друзья мной управлять и помыкать, но лестью взять, ни страхом объять, чтоб вино меня не хмелило, золото чужое не манило, и были бы надо мною - мать Церковь и мать родная. Аминь'.









Заговор для детей на послушание

Чтобы ребенок вас слушался, нужно дать ему с вашей руки что-нибудь съесть. При этом вы должны думать:

Как ты с моей руки ешь и пьешь,

Так ты и свою мне волю отдаешь:

Во все дни, вовеки и навсегда. Аминь.

Аминь. Аминь.





Admin
Admin
Admin

Сообщения : 1181
Дата регистрации : 2011-02-01

https://celitel.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения